Letný tábor v Steelparku – NOVÉ TERMÍNY

Steelpark dopĺňa NOVÉ TERMÍNY na denný letný tábor: 30.7. – 3.8. 2018 a 20.8. – 24.8. 2018. 

Táborové aktivity budú prebiehať počas pracovných dní od 8:00 do 16:00 v priestoroch Steelparku na Kukučínovej 2.

Cena je 99 eur, cena zahŕňa desiatu, obed, olovrant, pitný režim a materiál.  Steelpark – Park vedy si vyhradzuje právo na zmenu programu. V prípade nepriaznivého počasia alebo ochorenia lektora je možná zámena jednotlivých častí i celodenného programu.

Rodičia môžu prihlásiť svoje deti na letný tábor telefonicky na čísle 0917 178 445 alebo mailom na info@steelpark.sk. Maximálna kapacita je 15 osôb. Minimálny počet na tábor je 10 detí, ak sa nenaplní dostatočný počet detí, termín bude zrušený. 

Pondelok: Kúzelná matematika
Pondelok bude patriť matematike. Pre deti sú pripravené logické hry, tajničky, hlavolamy, rébusy, vyrábanie a skladanie tangramov. Zasúťažia si v piškvorkách, šachu, sudoku či v Človeče, nehnevaj sa s násobilkou. 

Utorok: Dielnička bádania
Počas fyzikálneho utorka vyrobia deti vrtule, 3D okuliare a, dokonca, tornádo!  Taktiež sa môžu tešiť na turnaj s labilnou táckou a drevenými kockami. Ten ich má stimulovať k poznávaniu zákonitostí rovnováhy. Objavia elektrickú vodivosť/nevodivosť predmetov, s ktorými sa bežne stretávajú doma. Čaká na nich aj súťaž v zostavovaní čo najdlhšieho elektrického obvodu a overovanie elektrickej vodivosti. Naučia sa zakresliť jednoduchý elektrický obvod a spoznajú jeho značky.

Streda: Záhadný svet Arduino
Tretí deň spoznajú táborníci Arduino. Ide o mikroprocesorovú elektronickú stavebnicu s 8 bitovým procesorom Atmel a vývojovým prostredím IDE. K Arduinu je možné jednoduchým spôsobom pripojiť cez kontaktné pole veľké množstvo senzorov a prídavných dosiek. Prostredníctvom nich mladí informatici zhotovia a naprogramujú jednoduché komunikačné zariadenie, pomocou ktorého si v priestoroch parku Košických kultúrnych centier K13 zahrajú stopovaciu hru.

Štvrtok: Zmagnetizovaní chemici
Štvrtok ovládne magnetizmus. Mladí vedci preskúmajú vnútornú štruktúru magnetov. Vďaka inovatívnym exponátom vyskúšajú ich silu a zistia, ako sa dajú rozdeliť. Dozvedia sa, prečo niektoré látky magnetizujú a iné nie. Pod dohľadom lektorov si vyskúšajú viacero pokusov s tekutým dusíkom ako levitujúci vláčik, neposlušná pingpongová loptička, zmrazený balónik či výroba zmrzliny. 

Piatok: Bláznivé hry
Mix hier sa zameria najmä na vonkajšie športové aktivity ako preťahovanie lanom, skákanie vo vreci, drepy, prechádzka po obdĺžniku i hra s balónikmi. Deti taktiež navrhnú svoj vlastný exponát do Steelparku. Popoludní si potrápia mozgové bunky pri maľovaných krížovkách, osemsmerovkách, rímskych čísliciach a skladaní rozstrihaných obrázkoch. Neskôr si zahrajú bedminton, vybíjanú či iné hry.