Animanimals – výstava

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana pripravil ďalšiu z unikátnych a ojedinelých výstav, ktorú odprezentuje aj v Košiciach. S projektom ANIMANIMALS sa bude o priazeň detského diváka uchádzať v priestoroch Steelparku na treťom poschodí od 4. apríla 2023 do konca augusta.

Výstava vznikla v spolupráci s nemeckým štúdiom animovaného filmu FILM BILDER v Štuttgarte podľa seriálu Animanimals režisérky Julie Ocker. Hviezdami štvorminútových „animákov“ sú milé zvieracie postavy v trojrozmernej podobe s vlastnosťami, ktoré sa na prvý pohľad javia ako hendikepy, no ukážu sa postupne ako výhody. Napríklad je tu zebra, ktorej sa popletú pruhy, chobotnica, ktorá sa poháda s jedným zo svojich chápadiel, mravec, ktorý odoláva skupinovému tlaku…Návštevníci sa môžu so zvieratkami hrať, spievať, skákať, pomôcť im a zažiť rôzne dobrodružstvá priamo v priestore.

Otváracie hodiny: utorok – piatok 14:00 – 18:00, sobota – nedeľa 11:00 – 18:00, pondelok zatvorené (rezervácie týždeň vopred v pracovných dňoch o 9:00 – 14:00, minimálne 10 osôb).