Čakajú nás jesenné prázdniny a strašidelný Halloween.

Jesenné prázdniny sa nezadržateľne blížia a my sme v Steelparku určite nezaháľali. Pripravili sme si pre Vás program vo forme workshopov, ale aj skvelý tajomný Halloween v Steelparku.

Začíname 28.10.2021 na Matemágii, kde si vyskúšate vyrobiť vlastné nekonečno, pokračujeme hádankami pani Jesene, necháme spoločne narásť v Steelparku kryštály a ukončíme to čarami a kúzlami na halloweenskom workshope a navštíviť tvorivú dielničku pre všetky strašidlá.

Kvôli momentálnej situácii sa workshopov môžu zúčastniť len ZAOČKOVANÍ návštevníci. Deti do 12 rokov túto povinnosť nemajú. Workshopy budú prebiehať v čase od 15.00 do 16.00. Vstupné na workshop je 3€/ osoba, prípadne 4€/ osoba.

Deti do 15 rokov majú vstup povolený len v sprievode dospelej osoby.

Matemágia 28.10.2021 (15.00 – 16.00)

Aj Vás prenasledujú nočné mory z hodín matematiky v škole a hľadáte nový spôsob ako jej prísť na chuť? Myslíte si, že matika je iba nudné narábanie s číslami, ktoré nás privádza do šialenstva? Príďte sa k nám presvedčiť o opaku a zistiť, aké kúzelné efekty a javy v sebe ukrýva práca s geometriou, či ako si predstaviť viacrozmerné objekty.

Aktivita je zameraná na prestavenie bežne nepoznanej oblasti geometrie spájajúcej dvoj-, troj- aj štvor- rozmerný priestor v jednom objekte, Möbiovej páske. Použitím iba papiera, nožníc a lepidla si niekoľkými pokusmi ukážeme záhady topológie a geometrie ako ju nepoznáme.

Záhada jesenného lístia 29.10.2021 (15.00 – 16.00)

Jeseň, pani bohatá, farbí stromy do zlata… Určite každý z nás túto báseň počul. Ale zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo je to tak? Ako je možné, že zelené lístie, ktoré je všade okolo nás v lete sa s príchodom tohto ročného obdobia mení? Tento workshop je určený pre všetkých zvedavcov, ktorí túžia nájsť odpoveď na každoročnú záhadu jesenného lístia.

Aktivita je zameraná na vysvetlenie biochemickej podstaty rastlinných farbív, ich zloženia a fungovania a spoločne si vyskúšame jednu zo zaujímavých separačných metód, zvanú chromatografia.

Kryštálové tajomstvo 30.10.2021 (15.00 – 16.00)

Už ste sa niekedy zamysleli, čo sa stane s vodou keď ju zahrejeme, či prečo keď vyjdeme z mora ostane na našej pokožke soľný povlak?

Aktivita, ktorá bude prebiehať na workshope priblíži a vysvetlí proces odparovania a kryštalizácie pomocou veľmi jednoduchých pokusov. Veď kto by si nechcel vypestovať svoj vlastný kryštál?

Halloween v Steelparku 31.10.2021 (14.00 – 20.00)

Príďte si užiť tento strašidelný deň k nám do Steelparku! Čaká na Vás strašidelná expozícia, workshop plný kúziel a čarov, či tvorivá dielnička pre všetky malé aj veľké strašidlá a samozrejme sladká odmena. Ako bonus, všetci malí aj veľkí zVEDAvci, ktorí prídu v maske majú vstup len za 1€!

Haloweenske čáry – máry 31.10.2021 (16.00 – 17.00)

Zabavte sa na skvelom špeciálnom Halloweenskom workshope! Vyskúšajte si s nami vytvoriť ruku Frankensteina, či čarovať so svetielkujúcim obvodom v tajomnej atmosfére Steelparku.

Tvorivá dielňa pre všetky strašidlá – vstupné v rámci expozície

Ak ste ešte nevideli chŕliacu tekvicu, či nafukujúceho sa ducha, rozhodne by ste mali navštíviť tvorivú dielňu, kde môžu vstúpiť všetky malé aj veľké zVEDAvé strašidlá. Rozhodne sa máte na čo tešiť.