Halloween v SteelParku

Príďte si užiť strašidelné halloweenské dni do SteelParku 28. a 29. októbra 2023. Na deti čakajú tvorivé dielničky, workshopy a veľa zábavy. Dielničky sú určené malým „strašidielkám“ do šesť rokov a workshopy pre tie väčšie.

Menším drobcom sa v sobotu a v nedeľu budú venovať od 10:00 do 12:00 a od 14:00 do 16:00 lektori Juliana Hockicková, Michaela Čigašová a Júlia Danková. Naučia sa vyrábať sliz, pripravené sú omaľovanky s halloweenskou tematikou, vytvoria si duchov zo záclony či servítky, vyrobia si nenewtonovskú kvapalinu a maľovať si budú na tvár.

Väčšie deti nad šesť rokov vstúpia v sobotu o 14:00 a o 16:00 do Laboratória Sherlocka Holmesa s Richardom Grešákom a Monikou Hrinkovou a v nedeľu si spolu s Dianou Molitorisovou a Monikou Hrinkovou vyskúšajú kúzelné experimenty Harryho Pottera na workshopoch. V laboratóriu si vyrobia falošnú krv, odtlačok prsta, vyskúšajú si tajné písmo, hľadať budú vraha a oboznámia sa s metodikou v dokumentoch. Kúzla Harryho Pottera sa budú týkať zmeny farby plameňa, extrakcie chlorofylu (fluorescencia), lietať bude čajové vrecúško, zmenia farbu banky a naučia sa písať tak, aby si to nemohol nikto nepovolaný prečítať.