Jarné prázdniny plné vedy a zábavy

Aj cez jarné prázdniny sme si pre Vás pripravili zaujímavý program v podobe obľúbených workshopov. Začneme už v utorok preskúmaním tajných zákutí matematiky, pokračovať budeme po stopách dinosaurov, vyskúšame Einsteinovo laboratórium a týždeň ukončíme ako inak ak nie bombovo!

Workshopy sú určené pre všetky vekové kategórie, pre profesionálov ale aj laikov a samoukov. Konať sa budú počas prázdninových dní v čase od 14.30 – 15.30. Počet miest je kapacitne obmedzený, preto Vám odporúčame rezerváciu priamo na Facebooku a zarezervovať miesta si môžete aj e-mailom na info@steelpark.sk alebo telefonicky na číslach +421 55 30 09 301, +421 55 30 09 303.

Vstupné na workshop je 3€/ osoba, alebo 4€/osoba. Odporúčaný vek pre všetky workshopy je 6+.

Deti do 15 rokov majú vstup povolený len v sprievode dospelej osoby.

Papierová geometria – 22.2.2022 (14.30 – 15.30) – 4€

Keď sa povie geometria, snáď každý si predstaví rysovacie pomôcky, náčrty a ostrú ceruzu. My Vám ale ukážeme, ako sa dajú zaujímavé, dokonca trojrozmerné geometrické objekty vytvoriť iba s použitím papiera a lepidla, niekedy dokonca aj bez lepidla. Nechať sa pohltiť do tajov trojrozmernej geometrie a zistite s nami, že veci vôbec nemusia byť také, ako sa na prvý pohľad môžu zdať.

Po stopách dinosaurov23.2.2022 (14.30 – 15.30) – 3€

Chceli by ste si vyskúšať prácu paleontológov? Čo všetko to obnáša a aké sú postupy pri hľadaní dôkazov o živote týchto tajomných tvorov? Steelpark vám ponúka jedinečnú možnosť vyskúšať si prácu odborníkov na fosílie! Vydajte sa s nami po stopách dinosaurov, stačí sa len prihlásiť!

Aktivita približuje prácu odborníkov na fosílie veľmi jednoduchým až hravým spôsobom. Na vlastnej koži si môžete vyskúšať tvorbu vykopávok a reštavrovanie jednotlivých druhov dinosaurov.

Einsteinovo laboratórium – 24.2.2022 (14.30 – 15.30) – 3€

Už samotný Albert Einstein vedel, že veľmi dôležitým v živote je neprestať sa pýtať. Ak aj vy patríte k tým, ktorých stále zaujímalo ako funguje svet okolo nás a prečo sú veci tak ako sú, ste na správnej adrese.

Workshop je zameraný na prácu s optickým meraním vzdialeností, tvorbu hologramov a vysvetlenie ich vzniku a v neposlednom rade na vysvetlenie funkcií fotoaparátov, pri fotení predmetov, ktoré sa pohybujú.

To je bomba! – 25.2.2022 (14.30 – 15.30) – 4€

Viete, ako vytvoriť vo vani dúhu? Že nie? Tak potom máme práve pre Vás nachystaný doslova bombový workshop! Stačí na to pár jednoduchých surovín a pomocou ľahkých vedeckých trikov si vyrobíte sami šumivú bombu, ktorá za sebou zanechá krásnu farebnú a voňavú dúhu.

Aktivita je zameraná na vysvetlenie fungovania rozpustnosti jednotlivých materiálov a využitia hydrogénuhličitanu sodného v bežnom živote spojená s príjemnou výrobou šumivej peny do kúpeľa.