Jarné prázdniny v Steelparku

Steelpark – park vedy pripravil pre deti nad šesť rokov počas jarných prázdnin zaujímavé aktivity. Každý deň od utorka do piatku sú nachystané dva workshopy na rôzne témy. Bádať, skúmať a zabávať sa budú s lektormi na 1. poschodí, v miestnosti č. 212 dopoludnia o 11:30 a popoludní o 16:00.

V utorok, 7. marca 2023, je na programe téma Tajomstvo vody. Všetci dobre vieme, že základnou podmienkou pre život na Zemi je voda. Odkiaľ k nám táto zázračná tekutina prichádza? Ako s ňou zaobchádzať a ako ju chrániť pred znečistením? Ak ste aj vy zvedaví na odpovede na tieto otázky, príďte na tento skvelý ekologický workshop, ktorý pozostáva z viacerých aktivít, zameraných na kolobeh vody v prírode, recykláciu, šetrenie a čistenie v prírode, ale aj v domácnostiach.

V stredu, 8. marca 2023, na vás čakajú experimenty so soľou. To, že je soľ nad zlato, všetci vieme nielen z rozprávky. Viac sa o tejto chemickej látke môžete dozvedieť na workshope v stredu. Čo vlastne chlorid sodný (NaCl) je? Poďte sa bližšie pozrieť na soľné kryštály a zostanete v úžase.

Krajší uhol pohľadu je názov workshopu, ktorý môžete navštíviť 9. marca 2023. Zaujíma vás, ako funguje kaleidoskop a ako je možné, že sa vo vnútri krasohľadu tvoria nádherné obrazce? Kaleidoskop je optická hračka, v ktorej sa korálky alebo sklenené farebné čriepky preskupujú do najrôznejších geometrických obrazcov. Užite si skvelú zábavu pri výrobe vlastného kaleidoskopu a odhaľte tak jeho tajomstvo. Poďme sa spolu pozrieť na svet z krajšieho uhla.

Chceli by ste si vyskúšať prácu paleontológov? Čo všetko zahŕňa a aké sú postupy pri hľadaní dôkazov o živote týchto tajomných tvorov? Steelpark vám ponúka jedinečnú možnosť vyskúšať si prácu odborníkov na fosílie veľmi jednoduchým až hravým spôsobom, dozviete sa viac o vykopávkach a reštaurovaní jednotlivých druhov dinosaurov.