Marcové podujatia

Prvý jarný mesiac v Steelparku sa bude niesť v znamení workshopov a ukončíme ho skvelým podujatím, ktorými si pripomenieme dôležitosť čítania a vzdelávania sa nielen pomocou internetu, ale aj pomocou najlepších priateľov človeka – kníh.

Po stopách dinosaurov (5.3.2022, 14:30 – 15:30)

Chceli by ste si vyskúšať prácu paleontológov? Čo všetko to obnáša a aké sú postupy pri hľadaní dôkazov o živote týchto tajomných tvorov? Steelpark vám ponúka jedinečnú možnosť vyskúšať si prácu odborníkov na fosílie! Vydajte sa s nami po stopách dinosaurov, stačí sa len prihlásiť!

Aktivita približuje prácu odborníkov na fosílie veľmi jednoduchým až hravým spôsobom. Na vlastnej koži si môžete vyskúšať tvorbu vykopávok a reštavrovanie jednotlivých druhov dinosaurov.

Okná do hlbín Zeme (6.3.2022, 14:30 – 15:30)

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, ako funguje naša Modrá planéta v jej hlbokom vnútri? Ako sa to odzrkadľuje na povrchu? A čo sú to vlastne tie okná do hlbín Zeme? Ak ani Vám tieto otázky nedajú spávať, zastavte sa v Steelparku na tomto workshope, kde dostanete odpovede nielen na tieto otázky. Ako bonus si vytvoríte vlastnú sopečnú kalderu, či tsunami. Máte sa na čo tešiť!

Aktivita pozostáva z čo najjednoduchšieho vysvetlenia geologickej stavby stratovulkánov a ich činnosti.  Z teórie prechádza do troch aktivít, ktoré pomôžu pochopiť činnosť sopiek a ich vplyv na okolitú krajinu a prostredie, v ktorom sa vyskytujú.  Na workshope si návštevníci vyskúšajú ako vzniká sopečná kaldera, ale aj ako vzniká tsunami, či ako pracuje podmorská sopka.

Farebná biológia (12.3.2022, 14:30 – 15:30)

Už ste sa niekedy zamysleli, čo sa stane s vodou keď ju zahrejeme, či prečo keď vyjdeme z mora ostane na našej pokožke soľný povlak?

Aktivita, ktorá bude prebiehať na workshope priblíži a vysvetlí proces odparovania a kryštalizácie pomocou veľmi jednoduchých pokusov. Veď kto by si nechcel vypestovať svoj vlastný kryštál?

8. marec patrí všetkým kvetinkám – ženám. Oslávte ho v Steelparku! Vypestujte si s nami kryštálovú záhradu plnú kvetov, objavte čaro chromatografie okolo nás a spríjemnite si spoločné chvíle vlastnoručne vyrobenou lávovou lampou.

Tajomstvo vody   (20.3.2022 , 11.30 – 12.30; 14.30 – 15.30)

Všetci dobre vieme, že základnou podmienkou pre to, aby na Zemi existoval život je voda. Odkiaľ k nám táto zázračná tekutina prichádza? Ako s ňou zaobchádzať a ako ju chrániť pred znečistením? Ak ste aj vy zvedaví na odpovede na tieto otázky, prihláste sa na tento skvelý ekologický workshop.

Workshop pozostáva z viacerých aktivít zameraných na kolobeh vody v prírode, recykláciu, šetrenie a čistenie vody v prírode ale aj v domácnostiach.

Od slova ku knihe (27.3.2022, 11:00 – 18:00)

Marec nie je len prvým jarným mesiacom, ale aj mesiacom kníh! Pripomeňte si ho s nami v Steelparku netradičným spôsobom, prejdite cestou od slova ku knihe a spríjemnite si deň tvorbou vlastného papiera na ekologickom workshope, ktorý môžete v rámci tohto podujatia navštíviť.