Vstúpte do príbehov a oživte animované zvieratká

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana pripravil ďalšiu z unikátnych a ojedinelých výstav, ktorú odprezentuje aj v Košiciach. S projektom ANIMANIMALS sa bude o priazeň detského diváka uchádzať v priestoroch Steelparku na treťom poschodí od 4. apríla 2023 do konca augusta.

Výstava vznikla v spolupráci s nemeckým štúdiom animovaného filmu FILM BILDER v Štuttgarte podľa seriálu Animanimals režisérky Julie Ocker. Hviezdami štvorminútových „animákov“ sú milé zvieracie postavy v trojrozmernej podobe s vlastnosťami, ktoré sa na prvý pohľad javia ako hendikepy, no ukážu sa postupne ako výhody. Napríklad je tu zebra, ktorej sa popletú pruhy, chobotnica, ktorá sa poháda s jedným zo svojich chápadiel, mravec, ktorý odoláva skupinovému tlaku… Kolekcia 52 filmov získala viac ako 75 ocenení v 22 krajinách. Návštevníci sa môžu so zvieratkami hrať, spievať, skákať, pomôcť im a zažiť rôzne dobrodružstvá priamo v priestore.

Keďže všetky výstavy sú interaktívne, deti si môžu zatrúbiť na chobote slona, chodiť na „podkovách“ ako koník, krokodíľou papuľou zbierať paličky, posedieť si na dlhočiznej lavici v podobe jazvečíka, uvidia zebru s popletenými pruhmi, páva, ktorý miluje divadlo, zahrajú sa na chobotnicu, ktorá potrebuje pomoc pri pečení a mravce, ktoré nosia listy do mraveniska.

Detskí návštevníci vstupujú priamo do príbehov a majú možnosť zoznámiť sa s jednotlivými zvieratkami a ich starosťamiVýstava zaujme svojou hravosťou a pestrofarebnosťou najmä tých najmladších. Široká paleta farieb je v symbióze s tvaroslovím postavičiek zvieratiek, ktoré si zamilovali deti z populárneho kresleného seriálu v Nemecku a iných krajinách. V každom príbehu deti spoznajú jedno zvieratko, s ktorým sa hravou formou stretávajú v rámci deja. Aj samotnú rozprávku si potom môžu pozrieť priamo vo výstavných priestoroch. Atraktívna je určite aj skákacia hra, kde sa pohybom rozanimuje jedno zo zvieratiek.